BTvizyon 17 OCAK 2018 / 16:20

Tolga Gören, dönüşümün küçük adımlarla gerçekleşebileceğini BTvizyon Bursa'da anlatacak

Her yıl Türkiye’nin çeşitli illerinde bliişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaların ve kurumların temsilcilerini bir araya getiren BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın 2018’teki ilk durağı Bursa olacak. 18 Ocak’ta Divan Otel Bursa’da gerçekleşecek etkinlikten önce konuşmacılardan hem 2018’i değerlendirmelerini istedik, hem de BTvizyon etkinliğinde verecekleri mesajlardan ipuçları almaya çalıştık.

 

Tolga Gören - Logo, Destek ve Projeler İcra Kurulu Üyesi

  • 2018 yılında kurumsal teknoloji alanındaki gelişmeleri ve bunun iş dünyasına yansımalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Endüstri 4.0, Toplum 5.0, yapay zeka, robotlar, 5G, siber güvenlik, e-devlet, dijital dönüşüm gibi kavramlar merak uyandırmanın yanı sıra endişe duygusunu da beraberinde getiriyor. 2018, bu konu başlıklarının iş dünyasında daha çok karşılık bulacağı, ayakları yere basan projelerin çoğalacağı, bilgi ve bilinç düzeyinin de artacağı bir yıl olacak.

 

Yeni teknolojiler, hayatımızın çok farklı alanlarında ve daha yoğun bir şekilde yer alacak. Firmalar da bilgi teknolojilerinden uzak durmanın imkansız olduğunu, organizasyonlarında ve bütçelerinde bu alana ciddi pay ayırmaları gerektiğini net bir şekilde fark edecek.

 

  • Bu doğrultuda Bursa’da gerçekleştirilecek olan BTvizyon etkinliğinde izleyicilere ne tür mesajlar vereceksiniz.

 

Katılacağımız oturumda öncelikle mevcut iş yapış modellerinin işletmeleri geleceğe taşımada yetersiz kalacağını ve bu açıdan risk oluşturduğunu vurgulayacağız. İşletmelerin, yatırımlarını doğru yönetmek için her şeyi aynı anda yapmaya çalışmak yerine küçük ama hızlı sonuç alabilecekleri hedeflerle dijital dönüşümü başlatmalarının önemli olduğuna, ayrıca dönüşümü sadece yazılım değiştirme ya da güncelleme olarak görmemeleri, özellikle organizasyon yapılarında da değişikliğe hazır olmaları gerektiğine dikkat çekeceğiz.