BTvizyon 03 MAYIS 2018 / 10:18

Altınordu FK, sporu BTvizyon İzmir’e taşıyor!

Altyapı çalışmaları noktası ülkemizin sayılı organizasyonları arasında olan Altınordu Futbol Kulübü, genç yetenekleri keşfetmek ve geliştirmek için bilişimden nasıl yararlanıyor? Bu soruya cevap vermek adına BTvizyon İzmir toplantısında yer alacak Altınordu FK Performans Geliştirme ve Analiz Antrenörü Burhan Alıcı etkinlik öncesi sorularımızı yanıtladı.

-Dijital dönüşüm rüzgarı sporda tesisleşmeye ve altyapı koordinasyona nasıl yön veriyor?

* Profesyonel kulüplerin A takım ve altyapılarında oyuncuların fiziksel durumlarını görebilmek, gelişimlerini takip edebilmek ve antrenman programlarının tasarlanabilmesi için futbolun bilimsel teknolojisinden yararlanarak oluşturulan antrenman programları akademik eğitmenler tarafından gözlemlenerek oyuncularımızın elit düzeye erişebilmesi sağlanmaktadır.

-Bu kapsamda bir spor kulubünün bilişim teknolojileri yaklaşımı ve ihtiyaçları neler oluyor?

*   Ülkemizdeki her lig seviyesindeki kulüplerin (üst düzey olanlar ) dışında bilim ve teknolojiye gerekli düzeyde finansal pay ayıramamaktadır.

*   Spor kulüplerindeki profesyonel ve amatör sporcuların antrenmanlılık durumlarını ve antrenman esnasında sporcuların kalp atımlarını, katettikleri mesafeleri, ulaştıkları maximal hız, kandaki mmol seviyeleri , antropometrik ve fiziksel ölçümleri gerçekleştirmek adına  bilimin futbola özgü bu yönünden fayda sağlamaktayız.