BTvizyon 21 ŞUBAT 2018 / 10:28

​Juniper Networks BTvizyon Gaziantep etkinliğinde nelere değinecek?

BTvizyon Gaziantep Toplantısı için geri sayım başladı. Hal böyle olunca bizlerde mikrofonu BTvizyon Anadolu Toplantıları konuşmacılarına uzattık. Bakalım Juniper Network, BTvizyon Anadolu Toplantısı’nda nelerden söz edecek?

Juniper Networks tarafında Kıdemli Sistem Mühendisi Hayri Sezer'den BTvizyon Gaziantep konuşması hakkında ipuçları vermesini rica ettik. Yanıtı ise şu şekilde oldu:

​Juniper Networks ile yeni nesil veri merkezi çözümleri, bulut, mobilite ve büyük veriler işletmelerdeki değişikliği ve BT dönüşümünü yönlendiriyor. Şirketler ve servis sağlayıcılar sürekli olarak rekabet avantajı aramakta, kuruma özel uygulamaların artması ve veri merkezlerinin büyümesi hızla devam etmektedir. Ancak ağ ortamları fiziksel açıdan karmaşıktır, yönetilmesi zor ve dinamik uygulama ortamları için uygun değildir. Buna ek olarak, işletmelerin çoğunda veri merkezleri çoklu lokasyonlar, felaket seneryoları ve bulutlar daha da bu probleme karmaşıklık katıyor. Veri merkezleri o kadar dinamik ki, mevcut altyapı eski uygulamalara entegrasyon sağlarken sürekli olarak daha fazlasını yapmak ve yeni uygulamaların desteklenmesi istenmektedir.

Tam bu noktada Juniper Networks MetaFabric™ mimarisi, anahtarlama, yönlendirme, güvenlik, yazılım, orkestrasyon ve SDN çözümleri ile bütünleşik çalışmaktadır. Juniper Networks 1996 dan beri ağ teknolojileri alanındaki uzmanlıklarını günümüz veri merkezleri sorunlarına uyarlamış ve geliştirmektedir. Yeni protokollerin, otomasyonların, orkestrasyon, güvenlik teknolojilerinin ve yazılım tanımlı ağların (SDN) artan popülaritesi ve benimsenmesi daha çevik bir ağa duyulan ihtiyacın güçlü göstergeleri arasındadır.